ΑΠΟ: ΜΠΙΛΑΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ - Ιουν• 16•22

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε το ενημερωτικό webinar με θέμα: «Πώς διαχειρίζομαι την πολυπλοκότητα, τα λάθη και τις αποτυχίες στη σταδιοδρομία μου».

Το συγκεκριμένο webinar θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 17 Ιουνίου 2022 και ώρα 18.30-20.00.

Ο σκοπός του σεμιναρίου είναι να προάγει την ενημέρωση και να εγείρει μια εποικοδομητική συζήτηση αναφορικά με την αντιμετώπιση της πολυπλοκότητας και αβεβαιότητας στον σύγχρονο κόσμο της εργασίας μέσα από τις αρχές της «Θεωρίας του Χάους στη Συμβουλευτική Σταδιοδρομίας», της «Θεωρίας του Τυχαίου» και της «Θεωρίας της Θετικής Αβεβαιότητας». Ιδιαίτερη έμφαση θα δοθεί στη σημασία και την αναπλαισίωση του λάθους και των αποτυχιών κατά τη διάρκεια της εκπαιδευτικής και επαγγελματικής μας πορείας, μέσα από βίντεο αλλά και την προσωπική αφήγηση μιας σχετικής μελέτης περίπτωσης από την κα. Δέσποινα Μπούτου.

Εισηγήτρια:

Αμαλία Αναστάσογλου: Οικονομολόγος – Σύμβουλος Επαγγελματικού Προσανατολισμού και Κατάρτισης Γραφείου Διασύνδεσης ΕΚΠΑ.

Υπερσύνδεσμος Ενημερωτικού Σεμιναρίου

Meeting number: 2734 937 7150
Password: t3Q55UZ8jyu

Πληροφορίες  για το  webinar

Η συμμετοχή είναι ανοιχτή προς όλους τους ενδιαφερόμενους και χωρίς κόστος.

Την ημέρα και ώρα διεξαγωγής του ενημερωτικού webinar θα επισκεφθείτε τον σύνδεσμο Webex meetings.

Το ενημερωτικό webinar  πραγματοποιηθεί στην Ελληνική Γλώσσα.

Για να υποβάλλετε ερωτήσεις ή σχόλια προς την εισηγήτρια θα μπορείτε να χρησιμοποιείτε την φόρμα υποβολής σχολίων της εφαρμογής (chat), η οποία θα είναι διαθέσιμη καθ’ όλη την διάρκεια της εκδήλωσης.

Για την εύρυθμη υλοποίηση του σεμιναρίου κατά τη διάρκεια της εισήγησης οι κάμερες και τα μικρόφωνα θα είναι κλειστά.

Για την υποβολή αίτησης παρακολούθησης και την παροχή για «βεβαίωση παρακολούθησης» παρακαλούνται όσοι επιθυμούν να μπουν στον σύνδεσμο που παρατίθεται παρακάτω προς συμπλήρωση των στοιχείων τους. Οι βεβαιώσεις παρακολούθησης θα σταλούν στα email σας.

Διοικητική Υποστήριξη Γραφείου Διασύνδεσης

Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών