ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Καλώς ορίσατε στο διαδικτυακό μας περιοδικό Erasmus Pathways!

Erasmus, το πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής Ένωσης για την εκπαίδευση, την κατάρτιση, τη νεολαία, τον αθλητισμό, είναι το πρόγραμμα που όπως λέγεται χαρακτηριστικά «ανοίγει δρόμους, αλλάζει ζωές» και αποτέλεσε την αφορμή για τη δημιουργία αυτού του σχολικού περιοδικού από τους μαθητές και τις μαθήτριες του 1ου Γυμνασίου Ραφήνας !

Τι σημαίνει όμως για όλους εμάς το πρόγραμμα Erasmus; ποιες είναι οι εμπειρίες, οι γνώσεις που αποκομίσαμε από τη συμμετοχή μας σε αυτό, ποια είναι τα συναισθήματα που νιώσαμε; Όλα αυτά θα τα μοιραστούμε με τους αναγνώστες μας!

Ταξίδια, επισκέψεις, εργασίες, έρευνες,  τέχνη, ιστορία, πολιτισμός και ένα σωρό θέματα ποικίλης θεματολογίας με τα οποία ασχοληθήκαμε με αφορμή την συμμετοχή μας σε κάποιο πρόγραμμα Erasmus, φιλοδοξεί να αποτελέσει και τη θεματολογία του νέου μας  περιοδικού!

Καλή ανάγνωση και διασκέδαση μέσα από τα δικά μας μάτια και βιώματα Erasmus!

erasmus-

Υπεύθυνοι Σύνταξης: