ΠΟΔΗΛΑΤΩΝΤΑΣ

ΑΠΟ: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΑ - Μαρ• 14•18
του Χρήστου Καρκαλή (Ά Λυκείου)
Χρήστος Καρκαλής2
Θα θελα να κάνω μια αναφορά για την ποδηλασία, φίλοι μου.
Η ποδηλασία πλέον είναι μες την ζωή μας, είναι τροπος ζωής και απο εκεί και πέρα ανακαλύπτουμε περισσότερα πράγματα. Όπως το ότι εξυπηρετεί τον τροπο της ζωής μας κάνοντας την πιο εύκολη με το να το χρησιμοποιούμε για διάφορες δουλειές, όπως μετακίνηση στην δουλειά, να κάνουμε τα ψώνια μας, την βόλτα μας και άλλα πολλά.
Απο εκεί και πέρα, σημαντικό είναι ότι γυμναζεσαι και, φυσικά, αν σου αρέσει, το κάνεις πιο εντατικά για περισσότερο γυμναστική ή ακόμη και για κάποιους αγώνες που τα τελευταία χρόνια γίνονται όλο και ποιο συχνά.
Τέλος, προσωπικά εγώ, ασχολούμαι εδώ και οχτώ χρόνια και σε αγωνιστικό επίπεδο και είναι φανταστικό, και θα πρότεινα να ακολουθήσει και άλλος κόσμος, έστω όσο μπορεί ο κάθε ένας, γιατί ο αθλητισμός είναι υγεία!