Πώς είναι το σχολείο μου

Το σχολείο μου βρίσκεται στα Γιαννιτσά και ονομάζεται 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ.
Το κτίριο ειναι μεγάλο και καινούριο.Το χρώμα του σχολείου είναι άσπρο.Οι δάσκαλοί μου ειναι πολύ καλοί.Οι συμμαθητές μου ειναι πολυ καλοί φιλοι και καλοί μαθητές.
Με τους συμμαθητές μου τις περισότερες φορες παίζουμε ποδόφαιρο .Όταν δεν θελουμε να παιξουμε ποδόσφαιρο μιλάμε για διάφορα πράγματα.
Η ταξη μας συμμετέχει αυτήν την εβδομάδα στην Παγκόσμια εβδομάδα Δράσης  για την Εκπαίδευση της ACTIONAID και κάνουμε πολλές σχετικές δραστηριότητες όπως  , παιχνίδια,ζωγραφιές,σταυρόλεξα, βίντεο, συνεντεύξεις με θέμα το δικαίωμα στην εκπαίδευση.
Μου αρέσει πολύ το σχολείο μου επειδή όχι μόνο  εδώ έχω τους φιλους μου, αλλά και επειδη εδώ οι δασκαλοι  εκτός του ότι ειναι πολύ καλοί είναι και πολύ καλά καταρτισμένοι.

Μάριος Ραμαντάνης,Δ΄Τάξη