THE END…του Λέανδρου Τσιώτου

- Μάι• 16•13

O χρόνος, είτε ευτυχώς είτε δυστυχώς, περνά γρήγορα! Άλλη μία σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της. Το λέω και ανατριχιάζω! Ναι καλά διαβάσατε, μπορεί το σχολείο να είναι βαρετό και να πρέπει να προσέχεις συνεχώς (αστειεύομαι φυσικά) όμως μετά από πολλά χρόνια θα λησμονούμε όοολοι (πιστεύω) να επιστρέψουμε σε αυτά τα ξύλινα, χρωματισμένα θρανία. Σε αυτό το σχολείο ίσως κάναμε και κάνουμε φίλους για μια ζωή, γελάμε συνεχώς μέσα στο μάθημα ενώ παίζουμε Tichu όπου μπορούμε. Μέσα σε μία χρονιά καταφέραμε αρκετά! Πήραμε για δεύτερη χρονιά το τρόπαιο στους αγώνες μπάσκετ, διαμαρτυρηθήκαμε για την κατάντια της παιδείας (βλ. Αρβανιτόπουλο), παρουσιάσαμε εργασίες, κάναμε εκπομπές, γίναμε δημοσιογράφοι με την ολοκληρωμένη έννοια, χορέψαμε, τραγουδήσαμε  καραόκε, παίξαμε κρυμμένο θησαυρό, ταξιδέψαμε σε κοιτίδες του πολιτισμού και τέλος γνωρίσαμε τον Ελληνισμό των Βαλκανίων!!!!!!!!

Αξίζει να αναφέρω την μεγάλη μάχη που δίνουν καθημερινά οι μαθητές της ΄Γ Λυκείου και πιστεύω ότι σε λίγες μέρες θα καταφέρουν να την κερδίσουν! ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ!!!!! (πολύ κλισέ αλλά δεν πειράζει)

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΑΤΑΚΙΑ, ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ….