το μισοτελειωμένο γράμμα της Αρετούσας

- Φεβ• 14•16

381005988_aa5201b48a

Αγαπημένε μου Ερωτόκριτε,

πάει πολύς καιρός απ’ την τελευταία φορά που συναντηθήκαμε και έχουν συμβεί πολλά γεγονότα τα οποία με θλίβουν βαθύτατα. Ο πατέρας μου προσπάθησε να μου προξενέψει τον πρίγκιπα του Βυζαντίου, εγώ όμως δεν μπορούσα να δεχθώ διότι η καρδιά μου ανήκει σε εσένα. Συνέπεια αυτής μου της πράξης ήταν οι γονείς μου να με χαρακτηρίσουν πίβουλη. Αφουγκρούμαι βέβαια να μην εθέλουσι να σε παντρευτώ όμως το τι ακολούθησε είναι αδιανόητο και ασυχώρητο. Ο πατέρας εξαγριωμένος σαν κτήνος μού ‘κοψε τα μαλλιά και με έντυσε με κουρέλια, με ταπείνωσε με τα λόγια του, με χτύπησε και με έκλεισε στη φυλακή…. (τα δάκρυα δεν την αφήνουν να συνεχίσει)

[το γράμμα ... βρήκαν οι  Ζέτα Παπαδέα και Άρτεμις Κυρλιγκίτση, Α1]

1. Ο/Η bliggityblong λέει:

Το φθεινώπορο, ο ελεύθερος χρόνος των παιδιών είναι αμετρητος με αποτέλεσμα να κουραζονται πολύ γρηγορα τα πανινα παιχνιδια τους και να βρσικουν καινουργιους τρόπους ψυχαγωγιας και διασκέδασης. Eκμεταλλευτείτε τον πολύ χρόνο των μικρων και τη ζωντανια τους για δημιουργικότητα και δημιουργικότητα, βρισκοντας τους να ασχοληθητε μαζί τους με πρωτότυπα παιχνιδια φελτ.