Διαγωνισμός για το σχεδιασμό του λογότυπου της “Google”

Διαγωνισμός για το σχεδιασμό του λογότυπου της “Google”

Στο διαγωνισμό που έληξε στις 29 Μαρτίου 2013 συμμετείχαν τρεις μαθήτριες από το σχολείο μας

. Διαβάστε τη μίνι συνέντευξη που ακολουθεί:

Συνέντευξη από Στεφανία Ζουμπουλάκη, Στεφανία Πουλή και Ελεάννα Φαναριώτη

για τον διαγωνισμό της google.

«Γιατί δηλώσατε συμμετοχή στον διαγωνισμό;»

Στεφανία Ζουμπουλάκη: Πήρα μέρος στον διαγωνισμό της google γιατί ήθελα να δείξω τις ικανότητες μου στην ζωγραφική στον κοσμο. Όχι ότι ενδιαφέρει ιδιαίτερα η νίκη και τα βραβεία, αλλά για να αποκτήσω καινούριες εμπειρίες.

Στεφανία Πουλή: Πήρα μέρος στον διαγωνισμό της google γιατί ήθελα να δείξω την ζωγραφιά μου, τις ικανότητες μου και απλά να πάρω μέρος στον διαγωνισμό. Με ενδιαφέρουν τα βραβεία αλλά περισσότερο συμμετείχα για την εμπειρία.

Ελεάννα Φαναριώτη: Δήλωσα συμμετοχή στον διαγωνισμό της google γιατί μου άρεσε το θέμα και γενικότερα σαν ιδέα φαινόταν προκλητική. Θα ήθελα να βγω στους 60 νικητές, αλλά και να μην τα καταφέρω δεν πειράζει γιατί μετράει η προσπάθεια και η όλη εμπειρία.