Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΣ ΣΤΟ PREZI

To Prezi έχει κυκλοφορήσει επίσημα από το 2009 . Πρόκειται για μια online εφαρμογή που σας επιτρέπει να δημιουργήσετε αρκετά εύκολα εντυπωσιακές μη-γραμμικές παρουσιάσεις που ακολουθούν μια εντελώς διαφορετική προσέγγιση σε σχέση με το δημοφιλέστερο πρόγραμμα του είδους, το PowerPoint.Ανήκει στο web 2.0

Ο όρος Web 2.0 (Ιστός 2.0), χρησιμοποιείται για να περιγράψει τη νέα γενιά του Παγκόσμιου Ιστού η οποία βασίζεται στην όλο και μεγαλύτερη δυνατότητα των χρηστών του Διαδικτύου να μοιράζονται πληροφορίες και να συνεργάζονται online. Αυτή η νέα γενιά είναι μια δυναμική διαδικτυακή πλατφόρμα στην οποία μπορούν να αλληλεπιδρούν χρήστες χωρίς εξειδικευμένες γνώσεις σε θέματα υπολογιστών και δικτύων.

Δείτε εδώ την εργασία μας στο Prezi για τη Γη μας

Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΜΑΤΖΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΠΑΛΛΗΣ ΝΙΚΟΣ