Καλώς ήρθατε!!

IMAGESCAR0UYWP

Αγαπητοί αναγνώστες,

Σας καλωσορίζουμε στο πρώτο τεύχος του ηλεκτρονικού περιοδικού «School wall»! Ένα μαθητικό  περιοδικό που δημιουργήθηκε με μεράκι, δημιουργική πνοή και μεγάλη προσπάθεια από τους μαθητές του Γυμνασίου Νέας Σελεύκειας.

Το περιοδικό παρουσιάζει ιδέες εφήβων σε σχέση με θέματα ποικίλου ενδιαφέροντος.  Το πρώτο τεύχος του περιοδικού είναι αφιερωμένο στις επαγγελματικές αναζητήσεις που έχουν οι μαθητές κυρίως της Γ΄ Γυμνασίου. Οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου  ανέλαβαν την υλοποίηση Προγράμματος  Αγωγής Σταδιοδρομίας, το οποίο περιελάμβανε και την δημιουργία ηλεκτρονικού περιοδικού. Κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς μαθητές και από άλλες τάξεις θέλησαν να συμμετάσχουν στη προσπάθεια. Ελπίζουμε να είναι η αφετερία για να αποκτήσει σε μόνιμη βάση το σχολείο μας το δικό του ηλεκτρονικό περιοδικό με άρθρα και κείμενα σχετικά με  τη σχολική κοινωνία, την ευρύτερη κοινωνία, τον πολιτισμό, τα γράμματα και τις τέχνες, τη μόδα, τον αθλητισμό, το θέατρο, την έβδομη τέχνη, καθώς και θέματα που αφορούν περισσότερο τους εφήβους και τις προτιμήσεις τους.

Σας ευχόμαστε ολόψυχα ευχάριστη πλοήγηση!

Η συντακτική ομάδα