ΠΕΝΗΝΤΑ ΛΕΠΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ

DSC08662

Ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης του Πολυκοινωνικού του Δήμου Αλεξανδρούπολης, το Δεκαπενταμελές του σχολείου μας κάλεσε όλα τα παιδιά να συνεισφέρουν στην εκστρατεία με τίτλο » Πενήντα λεπτά είναι αρκετά για να κάνεις ένα άλλο παιδί χαρούμενο». Η δράση αυτή διοργανώθηκε από το ΚΕΠΑΚΥ με σκοπό να συγκεντρωθούν είδη πρώτης ανάγκης και να προσφερθούν σε συμπολίτες μας που τα χρειάζονται , έτσι ώστε και αυτοί να περάσουν τις γιορτές των Χριστουγέννων.

Έτσι λοιπόν συγκεντρώθηκε ένα αξιόλογο ποσόν και με τα χρήματα αυτά το Δεκαπενταμελές αγόρασε συγκεκριμένα είδη , τα οποία και παρέδωσαν στο Κοινωνικό Παντοπωλείο , σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στις 13 Δεκεμβρίου 2014 , όπου και συμμετείχαν και άλλα σχολεία του Δήμου Αλεξανδρούπολης.