ΤΑ ΖΩΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

Zώα & Άνθρωποι

Σήμερα θα πούμε για το πόσο πολύ μας βοηθάνε τα κατοικίδια ζώα, σωματικά αλλά και πνευματικά.

Πολλοί άνθρωποι θεωρούν τα ζώα βρόμικα, ανεξέλεγκτα, άγρια και άλλα. Σήμερα θα σας αποδείξουμε ότι τα ζώα μπορεί να σου σώσουν τη ζωή μόνο με λίγη αγάπη και φροντίδα.

clip_image002

Ξέρατε ότι ένα δελφίνι έσωσε ένα παιδί 5 χρονών που είχε απομακρυνθεί από τους γονείς του και μπήκε βαθιά στη θάλασσα .Είτε ότι ένα άλογο πήγε ένα αγόρι 4 ετών στο νοσοκομείο όταν κάνεις δεν μπορούσε.

Τέλος διάφορα σκυλιά έχουν λάβει ειδική εκπαίδευση ώστε να βοηθούν παιδιά με εγκεφαλική παράλυση.

Τα ζώα είναι πολύ καλά γclip_image001ια μικρά παιδιά γιατί ασχολούνται με κάτι που τα κάνει πιο υπεύθυνα, και τα βοηθάει να απομακρύνονται από τις ηλεκτρονικές συσκευές και να γυμνάζονται με χαρά. Τέλος τα  παιδιά θα κάνουν τον καλύτερο φίλο τους που θα τους συνοδεύει μια ολόκληρη ζωή, ότι και αν γίνει.

ΑΡΘΡΟ: ΗΛΙΑΝΑ ΜΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΣΤ2