ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΜΑΡΚΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ.

PIANO3

Επίσκεψη Παναγιώτη Μάρκου στο σχολειό μας

«Η μουσική είναι μια γλώσσα μέσω της οποίας μπορούμε να εκφράσουμε τα συναισθήματά μας»

Την Τετάρτη 1 Ιουνίου 2016 είχαμε την ευκαιρία να γνωρίσουμε τον Έλληνα πιανίστα, Παναγιώτη Μάρκου, από κοντά.

Ήταν απλός και πολύ επικοινωνιακός. Μας έκανε τρομερή εντύπωση που, παρά το νεαρό της ηλικίας του, έχει πετύχει τόσα πολλά πράγματα στο χώρο της μουσικής.

Μας μίλησε για τη ζωή του και για την καριέρα του. Μας έδωσε επίσης πολλές συμβουλές για το πώς μπορούμε να ξεπεράσουμε τις δυσκολίες της ζωής και να ακολουθήσουμε τα όνειρά μας.

Στο τέλος μας έπαιξε και κάποια μουσικά κομμάτια (κλασσικά, ελληνικά και jazz) με την κιθάρα και με το αρμόνιο.

Ήταν μία καταπληκτική εμπειρία, που μας χάρισε πολύτιμες και χρήσιμες γνώσεις τόσο για τη μουσική όσο και για την επίτευξη των στόχων μας.

Ράνια Παπαθανασίου ΣΤ2