Η Γιορτή της 25ης Μαρτίου

Τη Δευτέρα 1η Απριλίου, αν και λίγο καθυστερημένα, πραγματοποιήθηκε η γιορτή της 25ης Μαρτίου.  Η γιορτή αυτή θα έπρεπε να είχε πραγματοποιηθεί σχεδόν μια βδομάδα πριν.

Η καθυστέρηση υπήρξε, διότι την προηγούμενη μέρα της γιορτής(21/03) το σχολείο είχε τεθεί υπό κατάληψη από τους μαθητέςthumbnail_IMG_20190401_132916.  Με  αυτό τον τρόπο η τελευταία και πιο σημαντική πρόβα δεν έγινε ποτέ. Έτσι, τη Δευτέρα τις δύο τελευταίες ώρες, όλοι οι μαθητές συthumbnail_IMG_20190401_130510γκεντρώθηκαν στην αίθουσα εκδηλώσεων και παρακολούθησαν τη γιορτή που ήταν φτιαγμένη από τους ίδιους τους μαθητές (μέσα από παρουσιάσεις τους).  Ενδιάμεσα της γιορτής, χορωδία έκανε  μια εξαιρετική εμφάνιση τραγουδώντας τραγούδια της εποχής.  Στο τέλος ακολούθησε ο κ Χαλκιάς παίζοντας με τη φυσαρμόνικά του ένα κομμάτι.  Η γιορτή τέλειωσε με έναν επίλογο από τον κ. Χαλκιά και τον κ. Καραθάνο.  Έτσι η γιορτή ολοκληρώθηκε με μια μικρή καθυστέρηση (όπως και άρχισε άλλωστε) και οι μαθητές αποχώρησαν για τα σπίτια τους.

Αφροδίτη Σαπουτζόγλου