Ένας διαφορετικός αγώνας

ΑΠΟ: Διαχειριστής - Μάι• 24•15

Στις 6-5-2015 το σχολείο μας, το 50ο Δημοτικό, επισκέφτηκε τα γήπεδα του ¨Δαβουρλή¨. Εκεί πραγματοποιήθηκε ένας αγώνας προς τιμή του φίλου και συμμαθητή μας Βαγγέλη,που έφυγε πρόσφατα από την ζωή. Στους αγώνες έλαβαν μέρος οι τάξεις της τρίτης, της τετάρτης,της πέμπτης και της έκτης.Νικητές από την πρώτη φάση ήταν το Γ2,το Δ2,το Ε2 και το ΣΤ1. Μετά, στον τελικό, έπαιξαν αντιμέτωπες το Ε2 με το ΣΤ1. Ο αγώνας ήταν συγκλονιστικός, το κανονικό παιχνίδι και η παράταση έληξαν ισόπαλες με σκορ 1-1. Το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στα πέναλτι. Νικήτρια της αναμέτρησης ήταν η ομάδα του ΣΤ1 με σκορ 3-1. Κύπελα δόθηκαν στο ΣΤ1,στο Ε2, στο Δ2 και στο Γ2. Καθιερώνοντας το σχολείο μας αυτούς τους αγώνες θα διατηρήσει ζωντανά για εμάς το χαμόγελο και την αγάπη του Βαγγέλη για το ποδόσφαιρο και τη ζωή. Αφιερώνουμε τις νίκες και τα κύπελλα μας στην μνήμη αυτού που θα θέλαμε να ήταν κοντά μας και να πανηγύριζε μαζί μας, στον φίλο και συμμαθητή μας Βαγγέλη.

Ελευθερία Φ.
Μαθήτρια του Ε2

trv5

1. Ο/Η Βασίλης λέει:

Πολύ καλό. Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σας.

2. Ο/Η Αμαλία λέει:

Σίγουρα θα χαιρόταν πολύ τον αγώνα ο Βαγγέλης. Τέτοιες κινήσεις είναι αξιέπαινες.