Η ΜΑΜΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΕΡΓΙΑ

ΑΠΟ: kostas - Ιουν• 09•13

Tην Παρασκευή 24 Μαΐου διοργανώσαμε στο σχολείο μας μια γιορτή ειδικά για τη μητέρα. Όλοι οι μαθητές του σχολείου συμμετείχαν με διαφορετικούς τρόπους. Άλλοι συμμετείχαν στη χορωδία, άλλοι σε μικρά σκετς, άλλοι με ποιήματα και άλλοι απλώς με την αγάπη τους. Η τάξη μου η Πέμπτη ανέβασε ένα πολύ διασκεδαστικό θεατρικό με τίτλο ¨Η μαμά κάνει απεργία¨ βασισμένο σε βιβλίο της Λ. Ψαραύτη.Τα χειροκροτήματα των παιδιών στο τέλος της γιορτής ήταν η καλύτερη ανταμοιβή για τη δουλειά μας. Στο τέλος μάλιστα δόθηκε στις μητέρες ένα δίπλωμα της καλύτερης μαμάς στον κόσμο από τα «καμάρια» τους. Όλες οι μαμάδες αλλά και οι μπαμπάδες ευχαριστήθηκαν τη γιορτή. Ευχόμαστε σε όλες τις μαμάδες του κόσμου χρόνια πολλά!
Σοφία Γ.