Η τσικνοπέμπτη στο σχολείο

ΑΠΟ: kostas - Φεβ• 27•15

Η τσικνοπέμπτη  στο σχολείο

Στο 35ο την τσικνοπέμπτη την περνάμε καλύτερα απ’ όλα τα άλλα τα σχολεία. Καταρχάς μας βάζουν 1-2 ωρίτσες στην τάξη (και μέσα στην τάξη που μπαίνουμε, μάθημα δεν κάνουμε) και έπειτα μας αφήνουν ελεύθερους στο προαύλιο. Μας βάζουν και ωραία, δυνατή μουσική και χορεύουμε όσο τα σουβλάκια ψήνονται στα κάρβουνα. Κάποιοι καλόκαρδοι γονείς και μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων μας ψήνουν πεντανόστιμα σουβλάκια. Εγώ πέρσι είχα ντυθεί κακιά μάγισσα και τυχαία μια συμμαθήτρια μου η Κων/να ντύθηκε σαν εμένα και έτσι κάναμε και δυο καρδούλες στα μάγουλα και ήμασταν σαν δίδυμες. Κάποια στιγμή οι δάσκαλοι αρχίζουν να βάζουν λαϊκά και δημοτικά τραγούδια, αλλά εμείς μετά από χίλια παρακάλια καταφέραμε να βάλουμε τραγούδια που αρέσουν σε εμάς! Έτσι λοιπόν περνάμε εμείς την τσικνοπέμπτη!

Πολυξένη Φ.