ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ 1940!

ΑΠΟ: kostas - Δεκ• 10•13

Αυτή η γιορτή είναι αφιερωμένη στους Έλληνες που πολέμησαν το 1940.Εγώ τώρα θα σας πω για την γιορτή του 11ο Δημοτικού Σχολείου Πατρών Παναγιώτης Κανελόπουλος.
Η γιορτή αυτή την πραγματοποίησε η Ε΄τάξη. Στην αρχή η διευθύντρια μας η κυρία Μαριά Πολυδώρου φώναξε τους σημαιοφόρους και τους παραστάτες. Επίσης υπήρχε χορωδία η οποία αποτελούνταν από τα κορίτσια της Ε΄και της ΣΤ΄τάξης. Αρχικά έγινε ένα μικρό θεατρικό από τους μαθητές της Ε΄ταξης. Σε αυτό βοήθησαν ο Κ. Βασίλης, ο Κ. Αλέκος και η Κ. Τέτη. Το θεατρικό είχε επίσης πολλά γιορτινά τραγούδια που ακούγονταν από τη χορωδία και τη βοήθεια τη Κ. Κατερίνας της εκπαιδευτικού της Μουσικής . Γενικά ήταν μια καλή γιορτή που τίμησε τους ήρωες του 1940!
Ανδριάνα Γ.

EIKONA 2