Ο ΜΟΡΜΟΛΗΣ ΠΕΤΥΧΕ

ΑΠΟ: kostas - Ιουν• 02•14

Στις 9-4-2014 στην Αγορά Αργύρη πραγματοποιήθηκε η παιδική παράσταση «Ο ΜΟΡΜΟΛΗΣ» άπο την Ε` τάξη του 11ου Σχολείου Πάτρων. Η παράσταση είχε χωριστεί σε δύο μέρη.Το πρώτο μέρος το έπαιξε το πρώτο τμήμα της Πέμπτης τάξης και το δεύτερο μέρος το δεύτερο τμήμα Ε2.
Στις 6.30 όλοι, γονείς και δάσκαλοι, βρίσκονταν εκεί για να παρακολουθήσουν τα αγαπητά τους παιδιά.
«Ο ΜΟΡΜΟΛΗΣ» ένα χαζό κουτί για τους μεγάλους και ένας υπέροχος φίλος για τα παιδιά, τρελαίνει όλη την πόλη , και βάζει σε μπελάδες τους αποκαλούμενους «Ρίκη και Μάντα». Μέχρι τον Υπουργό και τον Στρατηγό!
Γέλιο, αστείες σκηνές , διασκέδαση και πολλά νεύρα χαρακτηρίζουν την παράσταση.
Για να βγει αυτό το ωραίο αποτέλεσμα χρειάστηκε σκληρή δουλειά και πολλές πρόβες.
Στην αρχή όλοι ήμασταν αγχωμένοι αλλά μόλις ανεβήκαμε στο θεατρικό σανίδι τα ξεχάσαμε όλα! Εκτός από τα λόγια μας!
Στο τέλος όλοι ευχαριστήθηκαν ακόμα και εμείς! Και όπως είπαμε και στον τίτλο . . .
. . . Ο ΜΟΡΜΟΛΗΣ ΠΕΤΥΧΕ! ! !

Βασιλική Κ.
Βιργινία Κ.