Πώς βλέπω εγώ το καλοκαίρι

ΑΠΟ: Διαχειριστής - Ιουν• 09•13

Γεια σας , με λένε Δήμητρα ,είμαι σχεδόν 12 χρονών και πάω στην ΣΤ΄ τάξη του 50ου δημοτικού σχολείου Πατρών .Η καλύτερη εποχή μου είναι το καλοκαίρι γιατί κάνω μπάνια , βγαίνω πιο συχνά με φίλους μου ,είμαι από το πρωί μέχρι το βράδυ περίπου σε μία πλατεία πάνω από το σπίτι μου ,δεν διαβάζω και πάνω από όλα δεν έχω σχολείο ,αν και τώρα που θα σταματήσουν τα σχολεία και μετά θα πάμε και γυμνάσιο θα μας λείψουν πολύ όλοι οι συμμαθητές μας και οι δάσκαλοι .Όμως συχνά θα κανονίζουμε να πηγαίνουμε για μπάνιο μαζί με όσους μπορούν και έτσι δεν θα χαθούμε .Το καλοκαίρι εκτός από τα πλεονεκτήματά του έχει και τα  μειονεκτήματά του για παράδειγμα:έχει πολύ ζέστη και μπορεί να καούμε από τον ήλιο ή να λιποθυμήσουμε από τη ζέστη και πολλά άλλα.

Συντάκτης: Δήμητρα Μπ.