ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΑΠΟ: kostas - Φεβ• 27•15

Την Τετάρτη, 18 Φεβρουαρίου, το 35ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών, πήρε μέρος στους Σχολικούς Αγώνες Μπάσκετ μαζί με άλλα σχολεία της Πάτρας. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο γήπεδο της Ε.Α.Π.  Συμμετείχαν οι μαθητές των τμημάτων Ε’1, Ε’2, ΣΤ’1 και ΣΤ’2.

Οι μαθητές αναχώρησαν από το σχολείο με τα πόδια στις 8:30 το πρωί με τη συνοδεία των δασκάλων τους και της γυμνάστριας και μετά από λίγη ώρα έφτασαν στο γήπεδο της Ε.Α.Π.

Το σχολείο μας είχε 3 ομάδες. Τη μεγάλη, τη μικτή και των κοριτσιών. Οι αγώνες γίνονταν ο ένας μετά τον άλλο, με ένα μικρό διάλειμμα 5 λεπτών. Οι κερκίδες ήταν γεμάτες από παιδιά όλων των σχολείων που έπαιρναν μέρος στους αγώνες. Με πανό και συνθήματα εμψύχωναν τους συμμαθητές τους.

Δυστυχώς καμία ομάδα του σχολείου μας δεν βγήκε πρώτη, αλλά όλοι οι μαθητές πήραμε αναμνηστικό δίπλωμα συμμετοχής.

Όλοι είμαστε πολύ χαρούμενοι που συμμετείχαμε στους σχολικούς αγώνες μπάσκετ αλλά και λυπημένοι γιατί δεν βγήκαμε πρώτοι.

Γιάννης Στ.