ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΠΕΜΠΤΗ vs ΕΚΤΗ!!!!!

ΑΠΟ: kostas - Ιουν• 09•13

Είναι Τετάρτη 22 Μαΐου και περιμένουμε την έναρξη του μεγάλου τελικού Πέμπτη εναντίον Έκτη. Οι παίκτες της Έκτης είναι οι εξής: Mασούρας ,Αντώνης, Άγγελος, Φωτεινή, Αλέξανδρος, Φίλιππος, Θωμάς και Μιχάλης. Πέμπτη: Λεωνίδας, Άγης, Μάνος, Νικόλας, Κωνσταντίνος, Γιώργος, Θωμάς, Διονύσης και Αντρέας. Αυτοί λοιπόν είναι οι παίκτες που θα δούμε απόψε! O δάσκαλος του σχολείου ο κύριος Κώστας είναι διαιτητής του αγώνα. Η Πέμπτη μπαίνει στο τερέν, στήνεται σε σειρά και η Έκτη κατευθύνεται στο γήπεδο . Δίνουν τα χεριά και παίρνουν θέση με τη σέντρα κατά της Έκτης . Ο Λεωνίδας δίνει πάσα στον Διονύση μα απειλητικά έρχεται καταπάνω του ο Φίλιππος. Ο  Διονύσης τρομάζει και με μια ατσούμπαλη μπαλιά ρίχνει την μπάλα έξω . Οι φίλαθλοι της Πέμπτης δυσαρεστούνται για τον Διονύση αλλά αυτός δε δίνει σημασία. Η Φωτεινή εκτελεί το άουτ και η μπάλα πάει με ακρίβεια στον Αντώνη ο όποιος τριπλάρει τον Γιώργο και τον Διονύση και ρίχνει σουτ, ο Θωμάς πέφτει κάτω χωρίς να ακουμπήσει την μπάλα όμως για καλή τύχη της Πέμπτης πάει δοκάρι και άουτ. Ο Θωμάς με ένα βολέ το όποιο πάει στον Αντρέα δίνει πάσα στον Μάνο ο οποίος τριπλάρει τον Αλέξανδρο και δίνει πάσα προς αυτόν μα ήταν δυνατή και φαίνονταν πως ο Λεωνίδας δεν θα τα κατάφερνε μα τρέχει γρήγορα κάνει τάκλιν ακριβώς δίπλα από το δοκάρι και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Γκολ!!!!! Οι θεατές επευφημούν το Λεωνίδα και την ομάδα για την καταπληκτική συνεργασία. Η Έκτη έχει τη μπάλα και σαν είναι θυμωμένοι τρέχουν με δύναμη στην άλλη πλευρά του γηπέδου που με συνεχόμενες πάσες ανάμεσα από Αντώνη και Μιχάλη καταφέρνουν να περάσουν την αντίπαλη άμυνα και να δώσουν την μπάλα στον Μασούρα ο όποιος με καταπληκτικό σουτ ρίχνει την μπάλα προς το γάμα που χτυπάει δοκάρι και μπαίνει Γκολ!!!!! 1-1 .Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου κύριες και κύριοι. Σέντρα πάλι κατά της Έκτης μα πριν προλάβει να γίνει τίποτα ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Επαναλαμβάνω 1-1 με την τύχη να είναι με το μέρος της Πέμπτης.Το δεύτερο ημίχρονο αρχίζει, ο Άγης κάνει την σέντρα και η μπάλα περνά στην ομάδα της πέμπτης . Ο Κωνσταντίνος ξεφεύγει απο τον Αλέξανδρο που προσπαθεί να του πάρει την μπάλα και τον βγάζει έξω απο το γήπεδο. Οι συμπαίχτες του της Έκτης του φωνάζουν να παίζει πιο ήρεμα. Η μπάλα περνάει στους παίχτες της Πέμπτης και ο Μάνος αλλάζοντας την μπάλα με τον Νικόλα καταφέρνει να μπεί στην μικρή περιοχή της Εκτης. Ο Άγγελος, ο τερματοφύλακας της Έκτης, φωνάζει στους αμυντικούς του να μην τον αφήνουν ακάλυπτο. Ο Νικόλας πλησιάζει απειλητικά το τέρμα και λίγο πριν σουτάρει γλιστράει και χάνει το γκολ .Ο διαιτητής σφυρίζει και ο αγώνας τελείωσε   και έληξε 1-1. Η ομάδα της Ε” ήταν φανερά καλύτερη και έπαιζε με ταχύτητα και τεχνική. Η ομάδα της ΣΤ” απογοητεύτηκε αρχικά από την εξέλιξη του αγώνα , σύντομα όμως  ανασυντάχτηκε και έπαιξε πιο επιθετικά . Η πιο σημαντική στιγμή του αγώνα ήταν όταν οι ομάδες συγχάρηκαν η μια την άλλη και έδειξαν με τη στάση τους ότι αυτό που έχει μεγαλύτερη αξία είναι η συμμετοχή στον αγώνα και όχι το αποτέλεσμα.