Χορός σε μορφή θεάτρου!!

ΑΠΟ: kostas - Ιουν• 02•14

Τη Δευτέρα 17 Μαρτίου ήρθαν στο σχολείο μας μια χορευτική ομάδα φοιτητών οι οποίοι έδωσαν μια ωραία παράσταση .Χόρεψαν και έκαναν παντομίμα. Μας εντυπωσίασαν όλους με τις χορευτικές τους κινήσεις. Μετά από αυτή την παράσταση ανεβήκαμε στις τάξεις και οι φοιτητές- χορευτές μοιράστηκαν στις τάξεις . Στην Στ΄ τάξη δηλαδή στην δική μας ήρθαν 2 φοιτητές. Ο κύριος Πέτρος και η κυρία Ρούλα. Στην αρχή μας είπαν να κάνουμε χορευτικές κινήσεις. Η κάθε κίνηση έδειχνε και μια συλλαβή του ονόματος μας . Μετά από αυτό παίξαμε το παιχνίδι με τον καθρέφτη. Δηλαδή χωριστήκαμε σε ζευγάρια και ο ένας έκανε ότι έκανε ο άλλος. Ύστερα μας χώρισαν σε 2 ομάδες και μας έμαθαν χορογραφίες διαφορετικές σε κάθε ομάδα. Ήταν μια ωραία εμπειρία γιατί είδαμε από κοντά πώς μαθαίνεται μια χορογραφία σύγχρονου χορού.

Νικολία Π. Σοφία-Δάφνη Γ.