Πρώτο Τεύχος

Τριήμερη εκδρομή στην Κλειτορία!

Οι μαθητές της Ε’ τάξης του 11ου  και η ΣΤ’ του 36ου δημοτικού σχολειού είχαν την ευκαιρία να πάνε μια τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή  στο περιβαλλοντικό κέντρο της  Κλειτορίας. Μάθανε, παρουσιάσανε τις εργασίες τους και έκαναν ….

Με αγάπη και φροντίδα από το ΑΓΑΦΡΟΝ

Την ημέρα της Γης διάλεξαν οι εθελοντές του ΑΓΑΦΡΟΝ να επισκεφθούν το σχολείο μας και να το στολίσουν με επιδαπέδια παιχνίδια. Ένα φιδάκι, η προπαίδεια, το κουτσό, γράμματα και αριθμοί, πήραν περήφανα τη θέση τους ….

red-paperclip