Δεύτερο Τεύχος

ta-psarakia-to-skasan

16 προτάσεις για δημιουργικό καλοκαίρι από τα παιδιά του Γ1 του 50ου

Σε λίγες μέρες το σχολείο κλείνει. Στην αρχή όλα τα παιδιά δείχνουν ευχαριστημένα γιατί περιμένουν με λαχτάρα τα μπάνια, την ξενοιασιά, το ανέμελο παιχνίδι… Λίγες μέρες μετά όμως αρχίζει η γκρίνια «Μαμά βαριέμαι.. τι να ….

default

Καλοκαίρι παραλίες για να κολυμπήσουμε!

Παιδιά προσέξτε πού θα πάτε να κολυμπήσετε, σε κάποια ιστοσελίδα είδα ότι οι παραλίες που πήραν γαλάζια σημαία είναι οι: v  Καλόγρια (Δήμος Δυτικής Αχαΐας), v   Λακκόπετρα (Δήμος Δυτικής Αχαΐας) v  Αλυκή   (Δήμος Αιγιαλείας). v  ….

12014820

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Χίλια κοχύλια στην άμμο Μέσα στον βυθό Κάθε βράδυ βλέπουν το Φεγγάρι στον ουρανό. Τα κύματα της θάλασσας Γλυκά χαμογελούν. Κάθε νύχτα και μέρα Το φεγγάρι και τον ήλιο γλυκά χαιρετούν. Οι όμορφες ….