Εγώ και ο Κορονοιός

<< ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΚΟΡΟΝΟΊΌΣ>>

Όταν έμαθα στις ειδήσεις τα νέα για τον Κορονοϊό στενοχωρήθηκα πολύ.Στενοχωρήθηκα για τον κόσμο που αρρωσταίνει και πεθαίνει.Στενοχωριέμαι γιατί θα αρρωστήσουν και άλλοι και δεν θέλω.Δεν θέλω να έρθει εδώ,δεν θέλω να κολλήσει η οικογένειά μου αλλά ούτε και οι φίλοι μου.Αυτή την στιγμή μου λείπει το σχολείο και οι φίλοι μου.Θα ήθελα να τους συναντήσω αλλά κάτω από διαφορετικές συνθήκες όπου δεν θα υπήρχε αυτή η αρρώστια. 3Για αυτό λοιπόν πρέπει να κάνουμε υπομονή και να μην βγαίνουμε έξω από το σπίτι μέχρι να περάσει .Είναι βέβαια κάπως βαρετά γιατί  δεν περνάνε γρήγορα οι ώρες και αφού παίξω,διαβάσω,δω τηλεόραση,ασχοληθώ με τον αδερφό μου και μαλώσω λίγο με την αδερφή μου μετά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.Οπότε μένουμε στο σπίτι ως που να τελειώσει  όλο αυτό και να μπορέσουμε να γυρίσουμε ξανά στο σχολείο και στην καθημερινότητά μας.

Μαρία  Τ.