Καλή ανάγνωση!

ΑΠΟ: teacherV - Απρ• 23•13

Η ηλεκτρονική αυτή έκδοση της εφημερίδας – περιοδικού μας, είναι κομμάτι μιας προσπάθειας των μαθητών της Ε” τάξης του 27ου δημοτικού σχολείου Τρικάλων να βρουν βήμα ώστε να εκφράσουν τις σκέψεις του, τις ιδέες του, τα αποτελέσματα των ερευνών τους, τις ανησυχίες τους και γενικότερα τα ενδιαφέροντά τους. Τα άρθρα του πρώτου τεύχους είναι όλα προϊόν ομαδικής εργασίας, τα περισσότερα ψηφιοποιημένα από τους ίδιους τους μαθητές. Η δική μου συμβολή ήταν κυρίως η δημοσίευσή τους στο school press.

Η κάθε ομάδα όρισε έναν μαθητή ως αρχισυντάκτη – έξι το σύνολο – ο οποίος ανέλαβε και την ευθύνη του συντονισμού της ομάδας. Οι αρχισυντάκτες κι εγώ αποφασίσαμε για το εξώφυλλο, τα άρθρα, τις στήλες και τα θέματα της εφημερίδας.

Ελπίζω το αποτέλεσμα να ικανοποιήσει όλους τους μαθητές της τάξης αλλά και όλους όσοι διαβάσουν αυτό το τεύχος.

Καλή ανάγνωση!

Ο δάσκαλος της τάξης