Χριστούγεννα 2017

ΑΠΟ: ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ - Δεκ• 23•17

Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2017 οι μικροί μαθητές της Α΄ τάξης παρουσίασαν μια όμορφη χριστουγεννιάτικη γιορτή.

Στο πρώτο μέρος της γιορτής έγινε παρουσίαση του ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning: «I’ll send you a Christamas card», ενός προγράμματος που έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές της Α΄τάξης να συνεργαστούν με 19 σχολεία από διαφορετικές χώρες της Ευρώπης, να ανταλλάξουν ευχές μέσα από χειροποίητες χριστουγεννιάτικες κάρτες, αλλά και να γνωρίσουν συμμαθητές τους από το εξωτερικό.

KΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

TWIN

IMG_20171222_152045

Στο δεύτερο μέρος της γιορτής οι μικροί μαθητές τραγούδησαν τα κάλαντα των Χριστουγέννων και παρουσίασαν το θεατρικό δρώμενο «Χριστουγεννιάτικη γιρλάντα», μέσω του οποίου μετέφεραν το μήνυμα των Χριστουγέννων λέγοντας όλοι μαζί