Εκδήλωση για τα «Αδέσποτα Ζώα»

persa-300

Την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019 διοργανώσαμε στο σχολείο μας εκδήλωση με θέμα τα «Αδέσποτα Ζώα» όπου παρουσιάσαμε τις δραστηριότητες που υλοποιήσαμε στο πλαίσιο της Σχολικής Εβδομάδας Εθελοντισμού (1-7 Απριλίου).

Καλεσμένη μας ήταν η κυρία Γιώτα Καραβιζύνια που συμμετέχει στο Φιλοζωικό Πρόγραμμα του Δήμου Βέλου-Βόχας και μας μίλησε για τα αδέσποτα ζώα, τι μπορούμε να κάνουμε για να τα προστατέψουμε και να τα φροντίσουμε, ενώ απάντησε στις ερωτήσεις μας και έλυσε όλες τις απορίες μας. Μαζί της είχε και τη γλυκύτατη σκυλίτσα Πέρσα την οποία λατρέψαμε!

Στο τέλος τραγουδήσαμε και το αγαπημένο μας τραγούδι «Σκυλάκι μοναχό» που έγραψαν οι μαθήτριες και οι μαθητές του Γ1 Τμήματος μαζί με τη δασκάλα τους κυρία Χριστίνα Πασπάλα και μελοποίησε η μουσικός μας κυρία Γκέλυ Μητρογιάννη.