Ένα συναρπαστικό μάθημα όλο δράση!!!

DSCN2659

Τη Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου το μάθημα ήταν γεμάτο ενέργεια! Τα παιδιά σκαρφάλωσαν, έριξαν βέλη, χοροπήδησαν, έβαλαν καλάθια! Χωρισμένα σε ομάδες τα μεγάλα παιδιά της ΣΤ’ και της Ε’ τάξης πέρασαν από όλους τους σταθμούς και δοκίμασαν τις φυσικές τους δυνάμεις, ενώ διασκέδασαν σε ένα μάθημα πρόκληση έξω από την σχολική τάξη, στο κλειστό γυμναστήριο της Κανήθου. Με τη βοήθεια και τις οδηγίες των προπονητών της ρυθμικής, της τοξοβολίας, της αναρρίχησης και του τραμπολίνο γνώρισαν διαφορετικά σπορ αλλά και έναν όμορφο χώρο άθλησης της Χαλκίδας. Ο «Νυχτερίδας», το αδεσποτάκι μας, προσπάθησε να έρθει μαζί μας ακολουθώντας το πούλμαν  μέχρι την Ελευθερίου Βενιζέλου, σε έναν άνισο όμως αγώνα, που τελικά αναγκάστηκε να εγκαταλείψει.. λαχανιασμένος.

DSCN2679

DSCN2696