ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΧΟΡΟΥ

Η Μελίνα-Ελένη Αδαμοπούλου, μαθήτρια της Ε΄ Δημοτικού του σχολείου μας, κατέκτησε δύο μετάλλια στον διεθνή διαγωνισμό χορού IDTA (Greek Area) που διεξήχθη στο κλειστό γήπεδο «ΦΟΙΒΟΣ» του Ολυμπιακού Χωριού την Κυριακή 20 Μαΐου 2018. Συγκεκριμένα, η Μελίνα κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο (Πρώτη θέση) στην κατηγορία Juvenile 2 Lady Primary Grade LA και το Αργυρό μετάλλιο (Δεύτερη θέση) στην κατηγορία Juvenile 2 Two Ladies One Dance Cha cha. Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτή ήταν η πρώτη συμμετοχή της σε διαγωνισμό χορού, και η διάκρισή της σε αυτόν αποδεικνύει την αφοσίωση και την αγάπη της για τον χορό. Ελπίζουμε ότι αυτή ήταν μόνον η αρχή μιας μακράς σειράς επιτυχιών και διακρίσεων. Θερμά συγχαρητήρια από όλους μας, Μελίνα!

Ω6

Ω5