Το πρώτο μου άρθρο!

Some Times, Last is Best

Καλωσήλθατε στο Schoolpress.sch.gr! και στο «Τελευταίο Θρανίο». Το περιοδικό αυτό είναι μια προσπάθεια συνεργασίας μαθητών στα πλαίσια του μαθήματος Βιωματικές Δράσεις. Στόχος δεν είναι η δημιουργία μιας πρότυπης σχολικής εφημερίδας αλλά η προαγωγή και ενδυνάμωση της ικανότητας συνεργασίας μεταξύ των μαθητών.

Στην εφημερίδα αυτή, θα ασχοληθούμε με νεανικά άρθρα, θέματα που ενδιαφέρουν όλους μας αλλά και την κάλυψη γεγονότων που συνέβησαν πρόσφατα στο σχολείο μας.

Τα άρθρα θα γράφονται μόνο από μαθητές (6 συντακτικές ομάδες) . Οι φωτογραφίες και τα video θα είναι εξ’ολοκλήρου προϊόν των μικρών αυτών δημοσιογράφων και φωτορεπόρτερ.

Την εφημερίδα θα μπορείτε να την επισκέπτεστε και στο site του σχολείου μας :  2gym-argost.kef.sch.gr

One Response to Το πρώτο μου άρθρο!