3Χ3 Αγώνες Καλαθοσφαίρισης

Επιμέλεια: Τάσος Τζοΐτης Γ4

Στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 9.00 π.μ. έγιναν οι τελικοί αγώνες καλαθοσφαίρισης στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας. Οι αγώνες διεξήχθησαν για το σχολικό πρωτάθλημα 3×3 σε ένα κλίμα έντονα ανταγωνιστικό. Είχαν  προηγηθεί οι προκριματικοί κι έπειτα οι ημιτελικοί αγώνες. ΟΙ διαγωνιζόμενες ομάδες ήταν τα τμήματα αγοριών Γ1, Β1 και τα τμήματα κοριτσιών Γ3, Α4. Στα αγόρια νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε το τμήμα Β1 με σκορ 8-3. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο μαθητής του Β1, Ανδρέας  Σιδιροκαστρίτης με 8 πόντους. Στα κορίτσια νικήτρια ομάδα αναδείχτηκε το τμήμα του Γ3 με σκορ 9-2.Στον αγώνα πολύτιμη ήταν η συμβολή  της μαθήτριας του Γ3, Αλεξάνδρας  Μπίνη με 8 πόντους. Τους αγώνες παρακολούθησαν όλοι οι μαθητές και διδακτικό προσωπικό του σχολείου.