Η Θεατρική μας παράσταση «Φρικαντέλα»

ΑΠΟ: Δημ. Σχ. Αδριανής - Ιαν• 18•15

Την Τρίτη δυο μέρες πριν τα Χριστούγεννα, κάναμε μια γιορτή στο Δημοτικό σχολείο Αδριανής. στη γιορτή αυτή παρουσιάσαμε μια θεατρική παράσταση που λεγόταν «Φρικαντέλα η μάγισσα που μισούσε τα κάλαντα» . Η Φρικαντέλα ήμουν εγώ η Χαρίκλεια Ανδρέογλου που έκανα την μάγισσα. Αφηγητές ήταν ο Χρόνης Τάζογλου, ο αδερφός μου ο Νεκτάριος, ο Παναγιώτης Θεοδωρίδης και ο Ηλίας Τσιλβίδης.  Όλα τα υπόλοιπα παιδιά της Δ΄ της Γ΄ και της Β΄ τάξης έπαιζαν και αυτά στην παράσταση. Άλλα είχαν κάποιο ρόλο και άλλα τραγουδούσαν και χόρευαν. Όταν άρχισε η παράσταση λίγο ντρεπόμουν, αλλά μετά το ξεπέρασα. Παίξαμε τους ρόλους μας, τραγουδήσαμε, χορέψαμε και στο τέλος ευχηθήκαμε καλές γιορτές  και έτσι φύγαμε για τα σπίτια μας ευτυχισμένοι!

Χαρίκλεια