Η μεταφορά μας στο σχολείο

ΑΠΟ: Δημ. Σχ. Αδριανής - Ιαν• 18•15

Εμεις τα παιδια του σχολείου της Αδριανής που δεν είμαστε από την Αδριανή, ερχόμαστε στο σχολείο με λεωφορείο. Το πρωί περνάει από τα χωριά μας και μας παίρνει και το μεσημέρι μας γυρίζει στα χωριά μας.

Αυτό είναι λίγο δύσκολο για μας γιατί πρέπει να ξυπνάμε πολύ πιο νωρίς από τα άλλα παιδιά. Κάθε Πέμπτη που έχει παζάρι στη Δράμα, πολλοί κάτοικοι των χωριών ανεβαίνουν στο λεωφορείο μας κι έτσι εγώ και οι φίλοι μου πρέπει να πηγαίνουμε στα πίσω καθίσματα του λεωφορείου.

Μερικές φορές το λεωφορείο αργεί να μας πάει στο σχολείο και τότε ίσα που προλαβαίνουμε την πρωινή προσευχή. Άλλες πάλι φορές φτάνει πολύ νωρίς στο σχολείο και τότε είμαστε οι πρώτοι που φτάνουμε στο σχολείο. Μετά έρχονται όλα τα άλλα παιδιά.

Ηλίας

019e07ce670d3f3465f0960978b2024f79f14bc63a