Δημοσιογραφώντας…

edidorial

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας καλωσορίσουμε στην διαδικτυακή εφημερίδα του Μουσικού σχολείου Ρόδου .
Μια νέα μέρα, ένα νέο ξεκίνημα , για τη μικρή δημοσιογραφική
κοινότητα του πανέμορφου αυτού νησιού της Ρόδου !
Ως μαθητές και εμείς θελήσαμε λοιπόν να δημιουργήσουμε μια
ιστοσελίδα ! Μετά από τις τόσες ώρες μάθησης λέμε και εμείς να
διασκεδάσουμε λιγάκι….Δημοσιογραφώντας !
Μαζί λοιπόν θα μοιραζόμαστε τις ανησυχίες ,τα προβλήματα , θα σας καλέσουμε στις εκδηλώσεις μας που με τόση αγάπη για τη μουσική κοπιάζουμε να ετοιμάσουμε , θα δίνουμε χρήσιμες συμβουλές και θα παίρνουμε , θα ανεβάζουμε ενδιαφέρουσες φωτογραφίες και βίντεο, θα διαβάζετε ενδιαφέρουσες συνεντεύξεις !
Ως μαθητές Μουσικού Σχολείου θα μοιραζόμαστε μαζί σας τις μουσικές μας γνώσεις αλλά και θα αναδεικνύουμε τα πολιτιστικά δρώμενα που λαμβάνουν χώρα στο νησί μας. Πάνω από όλα όμως θα σας φτιάχνουμε τη μέρα και θα σας αφήνουμε πάντα ένα χαμόγελο στο στόμα ,γιατί το γέλιο είναι η μουσική της ψυχής !
Ανυπομονούμε να γίνουμε η νέα μουσικοψυχαγωγική σας συντροφιά !

Μαρία-Κατερίνα Αθανασιάδη Γ” Γυμνασίου