MAKE A WISH – ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Μake-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)

Τo Μake-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) πραγματοποιεί τις πιο βαθιές επιθυμίες παιδιών από 3 έως 18 ετών, με σοβαρές και απειλητικές ασθένειες, ενισχύοντας τον αγώνα τους για ζωή, με χαρά, δύναμη και ελπίδα. Ο Οργανισμός βασίζει τη λειτουργία του σε μεγάλο βαθμό στο πρόγραμμα «Αστέρι της Ευχής» και κατά συνέπεια σε όλους εσάς, που με τη συγκινητική σας συμμετοχή  όλα αυτά τα χρόνια μας δίνετε την ευκαιρία να κάνουμε τη διαφορά. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το πρόγραμμα έχει ξεκινήσει και να σας παροτρύνουμε να πάρετε μέρος, ως μια ξεχωριστή έκκληση αγάπης, για τα παιδιά που το αυτονόητο να πηγαίνουν σχολείο δεν είναι καθημερινότητα.

H δική μας Ευχή είναι να συνεχίσετε να υπάρχετε δίπλα μας, και εμείς με τη σειρά μας να μεταδώσουμε στα παιδιά Ευχής τη μαγεία ενός ονείρου. Είστε μέρος της μιας μεγάλης αλυσίδας αγάπης που προσπαθούμε να δυναμώσει και να μην σπάσει.

Με μια δωρεά €2, οι μαθητές θα πάρουν ένα Αστέρι πάνω στο οποίο μπορούν να γράψουν την Ευχή τους. Με αυτόν τον τρόπο ένα χάρτινο αστεράκι μέσα από την αγάπη και τις Ευχές των παιδιών, γίνεται μαγικό! To πρόγραμμα πραγματοποιείται για 17η συνεχή χρονιά με την άδεια του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων( Αρ. Πρωτοκόλλου : Φ.14/2033/166084/Δ1).

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικές οδηγίες για τον τρόπο υλοποίησης του προγράμματος. Με ένα κλικ πάνω στα χρωματιστά μεγάλα γράμματα θα μπορέσετε να πληροφορηθείτε, ανάλογα με την επιλογή σας τα εξής.

Πλήρης ενημερωτικός οδηγός

Online Φόρμα Παραγγελίας

Άδεια Υπουργείου Παιδείας 2015

Eίστε από τους βασικούς μας τρόπους ώστε να συνεχίσουμε να υπάρχουμε, δίπλα στα παιδιά Ευχής.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε μαζί μας ή επισκεφτείτε το www.makeawish.gr και www.wishstar.gr.

Email: wishstar@makeawish.gr

Τηλ: 210 963 7660 εσωτ. 207

Κινητό: 6946 856 934

Fax: 210 963 7774-5

Eκ μέρους όλων των παιδιών Ευχής και της Οικογένειας του Μake-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)

Χάρης Πατούνης

Υπεύθυνος Πρoγράμματος “Αστέρι της Ευχής”

Make-A-Wish Greece (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)

————————————————-

Βουλιαγμένης & Καραϊσκάκη 23, Γλυφάδα, 16675, Αθήνα, Ελλάδα

Makeawish.gr|Wishstar.gr|Facebook|Twitter|YouTube|Pinterest|Instagram

Το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) εκπληρώνει τις πιο βαθιές επιθυμίες παιδιών

με σοβαρές και απειλητικές ασθένειες, ενισχύοντας τον αγώνα τους για ζωή με χαρά, δύναμη και ελπίδα.