ΕΥΧΕΣ

Αγαπημένοι μου μαθητές και αγαπημένες μου μαθήτριες, που φέτος ολοκληρώνετε το σχολείο, σας δίνω τις πιο θερμές μου ευχές για καλή σταδιοδρομία. Νιώθουμε περήφανοι για όλα όσα έχετε καταφέρει, ξεπερνώντας πολλές φορές εμπόδια, τα οποία μας κάνουν πιο δυνατούς. Τα τελευταία χρόνια είναι μια περίοδος όπου όλοι καλούμαστε να αντεπεξέλθουμε σε αντίξοες συνθήκες, γι” αυτό εύχομαι το σχολείο μας να σας έδωσε τη δύναμη που χρειάζεστε για να βρείτε το δρόμο σας στη ζωή. Σας ευχαριστώ για όσα ζήσαμε μαζί και σας εύχομαι να ζήσετε ακόμα πιο όμορφες στιγμές. Σας εύχομαι να πετυχαίνετε πάντα τους στόχους σας!

Για την νέα σχολική χρονιά που έπεται, καλωσορίζω, με μεγάλη μου χαρά, τους νέους μαθητές του σχολείου μας. Μαζί θα δημιουργήσουμε ένα υπέροχο μαθησιακό περιβάλλον που θα αποτελέσει τη βάση για να αποκτήσετε νέες γνώσεις και όμορφες σχολικές αναμνήσεις, μέσα από την εκπαιδευτική διαδικασία και τις σχολικές δραστηριότητες. Επιπλέον, θα βάλουμε τα δυνατά μας ώστε το σχολείο μας να σας παρέχει όλα τα πνευματικά εφόδια που χρειάζεστε για να ακολουθήσετε τα όνειρά σας στη ζωή. Σας περιμένω για να ξεκινήσουμε το κοινό μας σχολικό ταξίδι και ανυπομονώ να σας γνωρίσω κι από κοντά. Καλή αρχή!

Αρίστη Στεργιάδου, Διευθύντρια 2ου Ε.ΠΑ.Λ./ Πρότυπου ΕΠΑ.Λ. Ρόδου