![A New Design - Made with PosterMyWall](https://schoolpress.sch.gr/kinimatografikilesxitou6ou/files/2023/03/A-New-Design-Made-with-PosterMyWall-600x381.jpg)
«Κινηματογραφική Λέσχη»
Η «Κινηματογραφική Λέσχη» του 6ου Γυμνασίου Χαϊδαρίου λειτουργεί και κατά το τρέχον σχολικό έτος 2022-23 για τρίτη συνεχόμενη χρονιά. Φέτος προβάλλονται επιλεγμένες ταινίες κυρίως μικρού μήκους που έχουν σχέση με την εκπαίδευση και προσφέρουν έδαφος για περαιτέρω προβληματισμό. Στόχος του προγράμματος είναι η αισθητική απόλαυση με παράλληλη καλλιέργεια του οπτικοακουστικού γραμματισμού καθώς και της κριτικής σκέψης των μαθητών.
Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Πάκιου Άννα
Συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί: Μακροπούλου Δανάη, Κωστοπούλου Ξανθή