Τα καταφέραμε..!

ppp

Την Τετάρτη 14-5-2014,   στο πλαίσιο των πολιτιστικών εκδηλώσεων του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκεστο Λαζαράκειο Δημοτικό Μέγαρο Αμαλιάδας, η παρουσίαση του προγράμματος μας και η συναυλία του μαθητικού συνόλου του σχολείου μας.

Στις  ,ομολογουμένως, λίγες συναντήσεις η ομάδα μας κατάφερε να παράγει ένα πρόγραμμα το οποίο κατενθουσίασε τους μαθητές του σχολείου και όλους τους παρευρισκόμενους

Τι δημιουργήσαμε;

Την παρουσίαση – έρευνα με θέμα την πορεία και εξέλιξη του κινηματογράφου, που βρίσκεται εδώ. Μπορείτε να την δείτε και σε    e-book.

Πατήστε «Τζένη- Τζένη»«Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο» και  «The kid» και απολαύστε τις ταινίες για τις οποίες κάναμε διασκευή των σεναρίων και κινηματογραφήσαμε με μεράκι και κέφι.

Παιδιά, σας ευχαριστώ!

Morgen habe ich Kuchen für euch! Wie jedes Mal!

Ich weiß ,wir hatten viel Spaß dabei und so hoffe ich ,dass wir auch nächstes Jahr wieder zusammenarbeiten werden!! Machen wir?

Eure Deutschlehrerin

Georgakopoulou Anna