ΚΡΙΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΥ «ΟΙ δίδυμες στο ΣΕΝΤ ΚΛΕΡ»

ΚΡΙΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΥ

Λίγα λόγια για το βιβλίο που διάβασα!

Το βιβλίο που διάβασα  λέγεται: »ΟΙ δίδυμες στο ΣΕΝΤ ΚΛΕΡ»και μίλαει για τη ζωή 2 διδύμων που ονομάζονται Πατρίσια και Ιζαμπέλ  Ο” Σαλιβάν. Αυτές πήγαιναν στο σχολείο »Ρεντρουφς»και είχαν 2 φίλες: την Μαίρη και την Φρανσίς που αυτές  εφόσον είχαν τελειώσει το σχολείο στο οποίο πήγαιναν μαζί με τις δίδυμες . Όμως είχε έρθει η ώρα να χωριστούν. ΟΙ φίλες τους θα πήγαιναν σε ένα εκλεκτό σχολείο το »Ρίνγκμιρ» ενώ οι δίδυμες λόγο της απαράδεκτης συμπεριφοράς τους προς τους γονείς τους αποφάσισαν να τις στείλουν στο »Σεντ Κλερ» ένα αυστηρό σχολείο για  κακομαθημένα παιδιά!!!

ΣΧΟΛΙΑ:  Το βιβλίο μας εξηγεί την υπερηφάνεια των διδύμων που είχαν στο σχολείο »Ρέντρουφς» τη μεγάλη φήμη τους και πως ξαφνικά έπρεπε να αλλάξουν σχολείο λόγο της απαράδεκτης συμπεριφοράς που είχαν αναπτύξει σε αυτό το σχολείο  και τελικά τις έστειλαν  για να αναπτύξουν αυτοέλεγχο κι μια πιο ώριμη συμπεριφορά  στο »Σεντ Κλερ»!!!

Ανώνυμο-1 αντίγραφο

ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ : ΜΑΡΙΑ ΓΙΑΝΝΟΥ (ΣΤ1)