ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Για τρίτη διετία στη Δράση ΚΑ2 του προγράμματος Erasmus+  το σχολείο μας συνεργάζεται με εκπαιδευτικούς και μαθητές των σχολείων της Γερμανίας ,της Ισλανδίας, της Φινλανδίας, της Ιταλίας και της Ισπανίας.

Επίσης στο σχολείο μας υλοποιούνται  δράσεις που αφορούν τον πολιτισμό , το  φυσικό περιβάλλον, τον  σεβασμό στην διαφορετικότητα, τα ανθρώπινα δικαιώματα   (εορτασμός  της παγκόσμιας ημέρας περιβάλλοντος κ.α.).Επίσης   τελεί υπό έγκριση η συμμετοχή του σχολείου μας στο  σχολικό δίκτυο ΑSpNet της UNESCO.

Τέλος λειτουργούν πιλοτικά στο σχολείο μας Εργαστήρια Δεξιοτήτων  καλλιεργώντας στους μαθητές μας την κοινωνική ευαισθησία , τον σεβασμό προς το περιβάλλον, την συνεργασία, την επιχειρηματικότητα.