ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Του Αλέξιου Συμεών

Την 19η Μαρτίου πραγματοποιήθηκε ο τελικός του ενδοσχολικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου μεταξύ του τμήματος της Τρίτης τάξης των Ηλεκτρολόγων και της Δευτέρας τάξης του Ναυτικού. Με τη λήξη των ημιχρόνων το σκορ ήταν 3 -3 . Οι σκόρερ ήταν : Από το τμήμα των ηλεκτρολόγων ο Παπαχριστόπουλος Γ, ο Χριστακόπουλος Γ  και ο Νικολακόπουλος Π. Από το τμήμα των ναυτικών ο Ανδριόπουλος Π, ο Κωνσταντακόπουλος Δ και ο Μπουκουβάλας Στ.

Στη συνέχεια ο αγώνας οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτυ, μέσα από την οποία νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε το τμήμα των ηλεκτρολόγων με 3- 2. Σκόραραν οι Χριστακόπουλος, Νικολακόπουλος και Σκουρλής από το ΓΗ και οι Ανδριόπουλος και Μπουκουβάλας από το ΒΝ.

Μετά τη λήξη του αγώνα ακολούθησε βράβευση των μαθητών που συμμετείχαν στο σχολικό πρωτάθλημα και διακρίθηκαν για τις επιδόσεις και το ήθος τους, καθώς και  των μαθητών που συμμετείχαν στον τελικό.