Josephine

unnamed (12)

Γεννήθηκε στις 22 Αυγούστου 1990 στην Αθήνα από Λιβανέζα μητέρα και Γερμανό (με ελληνικές ρίζες) πατέρα. Φοίτησε σε ελληνοαμερικανικό σχολείο και από μικρή ηλικία ασχολήθηκε με το πιάνο. Έχει δύο μικρότερα ετεροθαλή αδέλφια από τους επόμενους γάμους των γονιών της. Μετά το σχολείο, σπούδασε Marketing – Managment στο Αμερικανικό Κολέγιο Ελλάδος (Deree College) και παράλληλα ανέβαζε ερασιτεχνικά βίντεο στο Facebook όπου τραγουδούσε κομμάτια γνωστών καλλιτεχνών

Καριέρα

Ενώ ήταν ακόμη φοιτήτρια, γνώρισε σε ένα event τον manager και στέλεχος της δισκογραφικής εταιρίας Panik Records, Γιώργο Αρσενάκο και μετά από λίγο διάστημα ξεκίνησαν τη συνεργασία τους. Το Μάρτιο του 2013, κυκλοφορεί το πρώτο της τραγούδι, με τίτλο «Για Μια Ακόμα Φορά» σε στίχους και μουσική του ράπερ OGE, σε συνεργασία με τον ίδιο. Το τραγούδι γνώρισε μεγάλη επιτυχία και μέσα στην ίδια χρονιά, κυκλοφορεί άλλα τρια τραγούδια, το «Πίσω Αν Γύριζα Το Χρόνο» με τους Unique, το «Radio» με τους Lunatic & RiskyKidd και το «Όλα Αλλάζουν» με τον Snik.

image.png
mGxeHlGL3T