Τελειώνοντας το Δημοτικό

filia

Τελειώνοντας το Δημοτικό

Αυτά τα 6 χρόνια που πέρασα στο σχολείο μου, το αγαπημένο μου σχολείο, είχα πολλές εμπειρίες. Έκανα πολλούς φίλους και με κάποιους βασικά με τις κολλητές μου κάνω και θα κάνω πολύ παρέα.

Δεν θα ξεχάσω τους αγαπημένους φίλους μου. Δεν θα ξεχάσω αυτό το σχολείο, το σχολείο μου, με τις πλάκες μας, τις φασαρίες μας, τις φιλίες μας…

Για πολλούς το σχολείο είναι μόνο ένα κτήριο στο οποίο έμαθαν μόνο, από δασκάλους. Για εμένα όμως είναι ένα κομμάτι της ζωής μου, δεν είναι μόνο κτήριο στο οποίο έμαθα γράμματα από δασκάλους. Είναι το αγαπημένο μου κτήριο στο οποίο δεν έμαθα μόνο γράμματα αλλά και να λέω συγγνώμη, να λέω έκανα λάθος… Αυτό είναι για έμενα το σχολείο.

Για το μόνο που είμαι σίγουρη είναι ότι πότε στην ζωή μου δεν θα ξεχάσω αυτό το κομμάτι της ζωής μου!!

Όνομα : Βάσω Δρούγκα