Τελειώνοντας το Δημοτικό

images

Αυτά τα 6 χρόνια στο δημοτικό ήταν , είναι και θα είναι τα καλύτερα σε όλη μου τη ζωή! Εδώ γνώρισα τους συμμαθητές μου , εδώ γίναμε φίλοι και συνεχίσαμε όλοι μαζί ως φέτος. Είχαμε πολύ όμορφες στιγμές με τα αστεία μας και τις πλάκες μας. Ειδικά στις εκδρομές περνούσαμε υπέροχα! Πάνω από όλα ήμασταν όλοι μια γροθιά. Βοηθούσαμε ο ένας τον άλλο. Μαζί και στα εύκολα και στα δύσκολα! Και τις 6 χρονιές είχαμε υπέροχους δασκάλους από τους οποίους μάθαμε τόσα πολλά  που θα μείνουν για πάντοτε χαραγμένα στο μυαλό μου! Στεναχωριέμαι τόσο πολύ που θα φύγω από το Δημοτικό και θα χρειαστεί να αποχωριστώ τους φίλους μου. Αλλά με παρηγορεί   ένα πράγμα. Ότι δεν θα σταματήσουμε να βρισκόμαστε θα είμαστε για πάντα φίλοι. Το Γυμνάσιο μας δημιουργεί μια διαφορετικη αίσθηση .Μας κάνει να νιώθουμε ότι μεγαλώνουμε και όντος αυτό κάνουμε! Εκεί θα   γνωρίσουμε καινούργιους φίλους. Τώρα  που φεύγω χάνω 6 καταπληκτικά χρόνια  από τη ζωή μου! Με λίγα λόγια το Δημοτικό ήταν φανταστικό και δεν θα το ξεχάσω ΠΟΤΕ! Θα το θυμάμαι για ΠΑΝΤΑ!

ΞΕΝΗ ΜΟΥΣΤΑΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΣΙΑΚΑΛΟΥ