Ο Κωστίκας έγινε ζαχαροπλάστης
![totos](https://schoolpress.sch.gr/39dimlar/files/2015/12/totos-150x150.jpg)
Ο Κωστίκας πήγε να πιάσει δουλειά σ` ένα ζαχαροπλαστείο. Την άλλη μέρα όμως ο ζαχαροπλάστης τον απέλυσε και ο φίλος του ο Γιωρίκας ήρθε για να παραπονεθεί. – «Γιατί απέλυσες το φίλο μου;» Κι ο ζαχαροπλάστης: – «Γιατί ξεσκόνιζε τους κουραμπιέδες, χτένιζε τα κανταΐφια, καθόταν στα καναπεδάκια και έδινε μπαμπάδες στα ορφανά!»
Δημήτρης Μπαλοδήμος
Σχολιάστε
Για να σχολιάσετε πρέπει να συνδεθείτε.