AΠΟΣΠΑΣΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΑΔΕΙΞΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

10264666_812657748762181_25340364_n

ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ  ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ  ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ  ΓΙΑ  ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ  ΠΕΝΘΗΜΕΡΗΣ  ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ  ΣΤΟ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ  ΣΕΡΒΙΑΣ  ΓΙΑ  ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ  ΣΤΟ 5ο ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ  ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΜΕ  ΘΕΜΑ: « ΡΗΓΑΣ   ΒΕΛΕΣΤΙΝΛΗΣ»

ΠΡΑΞΗ    2Η

Στη Νέα  Ιωνία  σήμερα Τετάρτη  10/10/2018 στο  Γραφείο του Δ/ντή  του 6ου ΓΕΛ  ΝΕΑΣ   ΙΩΝΙΑΣ κ. Κουρκουλάκου Ηλία και ώρα; 13.30 μ.μ. συνήλθε  η Επιτροπή διενέργειας  του Διαγωνισμού για  την  επιλογή  τουριστικού  πρακτορείου για  την πραγματοποίηση  της  πενθήμερης μετακίνησης, αεροπορικώς  και οδικώς, μαθητών  των  τάξεων Α΄,´ôτου  σχολείου στο Βελιγράδι  Σερβίας ,για  συμμετοχή στο 5ο  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΜΑΘΗΤΙΚΟ  ΦΕΣΤΙΒΑΛ με  θέμα; « ΡΗΓΑΣ  ΒΕΛΕΣΤΙΝΛΗΣ», από 16/11/2018  έως  20/11/2018.

Παρόντες   από την Επιτροπή  ήταν: Ο κ. Κουρκουλάκος  Ηλίας Δ/ντής  του 6ου ΓΕΛ  ΝΕΑΣ  ΙΩΝΙΑΣ, ως Πρόεδρος , η κ. Μανάρα  Γεβργία εκπ/κός  κλ.ΠΕ 78 ως  μέλος, η κ. Γραμματικογιάννη  Μαρία  εκπ/κός  κλ. ΠΕ2  ως  μέλος , η κ. Μιχαλοπούλου Μοσχούλα, ως  εκπρόσωπος  του Συλλόγου Γονέων  και Κηδεμόνων, ως  μέλος και οι εκπρόσωποι  τω ν  μαθητών : Θάνος  Κων/νος Γ1, Επιτροπάκη Χριστίνα Γ1, Πρίφτη Χριστίνα Β4, Χήτα  Μαρία  Β4, Νούσιας Γεώργιος Α3.

Υποβλήθηκαν  εμπρόθεσμες κλειστές προσφορές από  τα  εξής  πρακτορεία: IQ  HOLIDAYS, ZORPIDIS  TRAVEL και GREFIS  HOLIDAYS.

Πιο  συγκεκριμένα , οι προσφορές  των πρακτορείων  ήταν:

1). IQ HOLIDAYS: Aναχώρηση  στις  16/11/2018  με  πτήση  της AEGEAN  AIRWAYS από  το  αεροδρόμιο  « ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ  ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ» στις 12.45 μ.μ. με  απευθείας  πτήση  για  το  Βελιγράδι Σερβίας. Άφιξη  στο  Βελιγράδι  13.40  μ.μ. Διανυκτέρευση  στο  Βελιγράδι ( 3  διανυκτερεύσεις ) στο  ξενοδοχείο  4* QUEENS ASTORIA  DESIGN HOTEL με  ημιδιατροφή σε  μπουφέ ( πρωϊνό  και γεύμα). Ξεναγήσεις  στο  Βελιγράδι και συμμετοχή  στο 5ο  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ στις  17/11/2018 και  στις  18/11/2018. Αναχώρηση  οδικώς  στις  19/11/2018  για  Σέρρες ,διανυκτέρευση  στις  Σέρρες  στο  ξενοδοχείο 4* ( SIRIS  HOTEL).Aναχώρηση στις  20/11/2018  από τις  Σέρρες  οδικώς  προς  Αθήνα  και  άφιξη  στο  σχολείο  αργά  το απόγευμα.

ΤΙΜΗ  ΑΝΑ  ΑΤΟΜΟ ( για  25  μαθητές  και 3  συνοδούς καθηγητές): 415 Ε.

2). ZORPIDIS  TRAVEL: Aναχώρηση  στις  16/11/2018  με απευθείας  πτήση της  AEGEAN  AIRWAYS για Βελιγράδι Σερβίας. Διανυκτέρευση στο Βελιγράδι  στο  ξενοδοχείο  4* ( CAPITAL , 3  διανυκτερεύσεις) με  Ημιδιατροφή ( πρωϊνό  και  γεύμα  σε  μπουφέ). Ξεναγήσεις  στο Βελιγράδι  και  συμμετοχή  στο 5ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΜΑΘΗΤΙΚΟ  ΣΥΝΕΔΡΙΟ στις  17/11/2018 και 18/11/2018. Αναχώρηση  οδικώς  στις  19/11/2018 για  Σέρρες, διανυκτέρευση στις  Σέρρες στο ξενοδοχείο ELPIDA 4*  . Aναχώρηση στις  20/11/2018 από τις  Σέρρες  οδικώς  προς  Αθήνα και άφιξη  στο  σχολείο  αργά  το απόγευμα.

ΤΙΜΗ  ΑΝΑ  ΑΤΟΜΟ ( για  25  μαθητές  και 3 συνοδούς  καθηγητές): 445 Ε.

3). GREFIS  HOLIDAYS: Aναχώρηση  στις  16/11/2018 με  απευθείας πτήση  της  AIRSERBIAN για  Βελιγράδι  Σερβίας. Διανυκτέρευση  στο  Βελιγράδι σε  ξενοδοχείο 4* ( δεν  αναφέρεται  το ξενοδοχείο) με  Ημιδιατροφή ( πρωϊνό και γεύμα σε μπουφέ). Ξεναγήσεις  στο Βελιγράδι και συμμετοχή στο 5ο  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΜΑΘΗΤΙΚΟ  ΣΥΝΕΔΡΙΟ στις  17/11/2018 κσι 18/11/2018. Αναχώρηση  οδικώς  στις 19/11/2018 για  Σέρρες, διανυκτέρευση στις Σέρρες  σε  ξενοδοχείο 4* ( δεν  αναφέρεται  το ξενοδοχείο). Αναχώρηση  στις  20/11/2018 από τις  Σέρρες οδικώς  προς  Αθήνα και άφιξη  στο  σχολείο  αργά  το  απόγευμα.

ΤΙΜΗ ΑΝΑ  ΑΤΟΜΟ ( για 25  μαθητές και 3  συνοδούς  καθηγητές ): 435 Ε

Στη  συνέχεια η επιτροπή προέβη  σε  έλεγχο των  δικαιολογητικών ,που υπέβαλλαν τα  ανωτέρω  πρακτορεία και  διαπίστωσε ότι ήταν  σύμφωνα με  τους  όρους της  προκήρυξης, που είχε  αναρτηθεί.

Έπειτα, ακολούθησε διαλογική  συζήτηση και  η  ΕΠΙΤΡΟΠΗ  ΟΜΟΦΩΝΑ  ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ

Να  αναθέσει την πραγματοποίηση της  πενθήμερης  εκδρομής  3  συνοδών  καθηγητών και 25 μαθητών  των  τάξεων Α΄,Β΄,Γ΄ Λυκείου αεροπορικώς   στο ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ   ΣΕΡΒΙΑΣ από 16/11/2018 και οδική  μετάβαση  από το Βελιγράδι  στις  Σέρρες στις  19/11/2018 ,διανυκτέρευση  στις Σέρρες και οδική  μετάβαση από τις  Σέρρες στην Αθήνα  στις 20/11/2018 με  3  διανυκτερεύσεις  στο Βελιγράδι και 1  στις  Σέρρες. Η  μετακίνηση  αυτή  γίνεται για  τη  συμμετοχή  μαθητών  και  εκαπιδευτικών  στο  5ο  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ  ΣΥΝΕΔΡΙΟ, με  θέμα; « ΡΗΓΑΣ  ΒΕΛΕΣΤΙΝΛΗΣ» στο  ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ   ΓΡΑΦΕΙΟ: IQ  HOLIDAYS, επειδή η προσφορά  του  κρίθηκε ως  η πλέον  συμφέρουσα.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ  ΑΝΑΘΕΣΗΣ  ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ: ΠΕΝΘΗΜΕΡΗ  ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ  ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ  ΣΕΡΒΙΑΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΩΣ ( 3  ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ ) για  25  μαθητές  και 3  συνοδούς  καθηγητές –Οδική  μετάβαση στις  Σέρρες  -Διανυκτέρευση  στις  Σέρρες ( 19/11/2018)- Επιστροφή  στο  σχολείο οδικώς από τις  Σέρρες  στην  Αθήνα ( 20/11/2018).

ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ ΜΕ  ΗΜΙΔΙΑΤΡΟΦΗ: ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ: QUEENS ASTORIA DESIGN 4* ( 3 ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ)

ΣΕΡΡΕΣ: SIRIS   HOTEL  4* ( 1 ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ).

ΤΙΜΗ  ΚΑΤΑ  ΑΤΟΜΟ: 415  Ε.

Τίθεται προθεσμία 3  ημερών για  υποβολή ενστάσεων από τα  ενδιαφερόμενα  πρακτορεία.

Μετά  από τα  ανωτέρω συντάχθηκε  η πράξη  αυτή και  υπογράφεται  ως  εξής:

Ο   ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                          Η  ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΚΟΣ   ΗΛΙΑΣ                                      ΜΑΝΑΡΑ  ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΕ78

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ                                                         ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΓΙΑΝΝΗ  ΜΑΡΙΑ ΠΕ2

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ  Μ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΓΟΝΕΩΝ

ΟΙ  ΜΑΘΗΤΕΣ

ΘΑΝΟΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ                   ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗ  ΧΡ.

ΠΡΙΦΤΗ  ΧΡΙΣΤΙΝΑ                 ΝΟΥΣΙΑΣ  Γ.