ΜΠΑΣΚΕΤ

ΑΠΟ: ΣΤΥΛΙΔΙΩΤΗΣ ΗΛΙΑΣ - Φεβ• 04•15

Πραγματοποιώντας καλές εμφανίσεις και παίζοντας κατά διαστήματα καταπληκτικό μπάσκbasketball-prize-insurance-claim-580x403ετ η σχολική ομαδα μας αποχαιρέτησε με ψηλά το κεφάλι το σχολικό τουρνουά μπάσκετ στην προημιτελική φάση, χάνοντας το τελευταίο παιχνίδι στον πόντο. Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή όμως. Στην πρώτη φάση του τουρνουά το ΓΕ.Λ Κάτω Αχαΐας αντιμετώπισε το ΓΕ.Λ Λάππα χωρίς να αντιμετωπίσει προβλήματα, δείχνοντας σοβαρότητα από την αρχή. Νίκησε το ΓΕ.Λ Λάππα με ένα επιβλητικό 65-19. Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Σπύρος Κρούσσας με 16 πόντους και 11 ριμπάουντ. Εξίσου καλοί ήταν οι Σπύρος και Ζαφείρης Πλέγας, ο Δημήτρης Λιακόπουλος και ο Κωνσταντίνος Σπυρόπουλος, όλοι τους έδωσαν ότι καλύτερο είχαν για την ομάδα. Επόμενη στάση για την ομάδα μας ήταν το ΓΕ.Λ Δάφνης.. Σε έναν αγώνα που δεν έγινε ποτέ, αφού το σχολείο της Δάφνης δεν παρουσιάστηκε πότε και η ομάδα μας πήρε το ροζ φύλλο αγώνα. Στην προημιτελική φάση δυστυχώς η ομάδα του ΓΕ.Λ Κάτω Αχαΐας δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει επιτυχώς την ομάδα του ΓΕ.Λ Δεμενίκων και έχασε το παιχνίδι με ένα αξιοπρεπές 65-59.Κορυφαίος του γηπέδου ήταν ο Κανελλόπουλος ενώ από την ομάδα μας ξεχώρισαν οι, Δημήτρης Λιακόπουλος με 10 πόντους και 14 ριμπάουντ αλλά και ο Σπύρος Κρούσσας με 9 πόντους και 8 ριμπάουντ.