5 τοπ Έλληνες youtubers

youtube-logo-636x395-636x330

Αν αναφερθούμε στα κοινωνικά δίκτυα και συγκεκριμένα στα πιο δημοφιλές,θα μιλήσουμε σίγουρα για το youtube το οποίο είναι ένας τρόπος διασκέδασης.Μας »κρατάνε» συντροφιά διάφοροι άνθρωποι οι λεγόμενοι youtubers μιλώντας για πολλά και διάφορα θέματα ο καθένας με τον δικό του χιουμοριστικό,σοβαρό τρόπο.Υπάρχουν αρκετά κανάλια τα οποία διακρίνονται σε χιουμοριστικά,ομορφιάς,video games,vlogs κλπ.Το youtube με λίγα λόγια είναι ένας τρόπος ψυχαγωγίας που έχει αρχίσει να αντικαθιστά την τηλεόραση,κυρίως στα νεότερα άτομα.Κάποιοι απ τους οποίους έχουμε ξεχωρίσει είναι οι εξής:

5) Αλέξανδρος Κοντοπίδης

Ο Αλέξανδρος Κοντοπίδης είναι ένας απ τους πιο αγαπητούς έλληνες youtuber που με το χιούμορ του και την ποιότητα των κειμένων του έχει κερδίσει πολλούς φαν.Αποκαλείται  ο »τρόμος» των celebrities,αφού με με την σειρά των βίντεων των Ponzi room σχολιάζει και παίρνει συνεντεύξεις από διάφορους έλληνες διασήμους.

4) Manos

Ο Γιώργος Μανωλόπουλος γνωστός ως Manos κάνει πανικό στο ελληνικό youtube με τα διάφορα χιουμοριστηκά του βίντεο.Είναι ένας νέος κωμικός,που οι χαρακτήρες που έχει δημιουργήσει στα βίντεο του όπως η ελληνίδα μάνα έχει τραβήξει εκατοντάδες προβολές.Τα βίντεο του αποτελούνται απο προκλήσεις,σχολιασμοί,τραγούδια τα οποία γράφει και τραγουδά ο ίδιος.Επίσης τον έχουμε δει να συμμετέχει και σε μια τηλεοπτική εκπομπή στο X-factor,που με ένα δικό του κωμικό τραγούδι τρέλανε όλους τους κριτές.

3) Mikeius

Mikeius άλλος ένας γνωστός youtuber λόγω του χιουμοριστικού του χαρακτήρα και τα βίντεο σχολιασμού του,που μέσα από αυτά έχει κατακτήσει το ελληνικό youtube.Γνωστός επίσης για την εκπομπή του comedy lab σε συνεργασία και με άλλους youtubers ανεβάζουν διάφορα βιντεάκια που προκαλούν γέλιο και διασκέδαση σε όσους τα παρακολουθήσουν.

2) Jeremy

Ο Γιώργος Αργύρης γνωστός ως Jeremy,ένας νέος με όρεξη,χιούμορ και φαντασία κάνει διάφορα βίντεο σχολιασμού και χιουμοριστήκα και τραβάει το ενδιαφέρον πολλών ατόμων στο youtube.Είναι ένα σοβαρό άτομο μεν,αλλά έχει ένα υπέροχο και μοναδικό τρόπο να σχολιάζει διάσημους έλληνες τραγουδιστές,ηθοποιούς και να προκαλεί γέλιο μέσα από τα βίντεο του.

1) 2j

Ο νούμερο 1 καλύτερος youtuber 2J, γνωστός και ως Γιώργος Ιωάννου,ο οποίος κατάγεται απ την Κύπρο  έχει κατακτήσει αυτή την φήμη μέσα από τα αστεία του βίντεο.Πίσω από κάθε του βίντεο υπάρχει μια σκληρή δουλειά,αλλά μέσα από αυτήν μας προσφέρει γέλιο και διασκέδαση.Επίσης γνωστό τον έκαναν και τα διάφορα τραγούδια που βγάζει,τα οποία τα δημιουργεί μέσα από τα σχόλια που του κάνουν.

Βιβλιογραφία:

e-daily.gr (2016).Οι 5 καλύτεροι Έλληνες Youtubers.Διαθέσιμο από:<http://www.e-daily.gr/popculture/70834/oi-5-kalyteroi-ellhnes-youtubers-video> [ Τελευταία πρόσβαση:6/12/2016 ].