Γυμνάσιο με Λ.Τ. Μεσοβουνίων: Συμμετοχή σε μουσικό διαγωνισμό

Ονομάζομαι Βάσια Διακάτου και είμαι μαθήτρια της Β΄ Γυμνασίου στο Γυμνάσιο Μεσοβουνίων με Λ.Τ. Με την παρούσα επιστολή μου θα ήθελα να ευχαριστήσω το σχολείο μου που μου έδωσε τη δυνατότητα να φτιάξω ένα τραγούδι για τον διαγωνισμό του European School Radio και να το παρουσιάσω στην Εκδήλωση Παρουσίασης Σχολικών Δραστηριοτήτων της ΔΔΕ Κεφαλληνίας.

Ιδιαίτερα θα ήθελα να ευχαριστήσω τους εξής:

Την κ. Ράνια Τσούτση, τη διευθύντρια του Σχολείου, που με ενθάρρυνε να πάρω μέρος στο Διαγωνισμό.

Τους συντελεστές του τραγουδιού: τον στιχουργό, κ. Μιχάλη Ανδρέου, την κ. Γιώτα Ζαπάντη που έγραψε τη μουσική και τον κ. Άγγελο Ανδρεάτο που είχε την καλλιτεχνική επιμέλεια.

Τους καθηγητές μου, κ.  Γιώργο Τσιαπλέ και κ. Ελένη  Σαμοϊλη που βοήθησαν στη δημιουργία του video clip.

Τέλος, οφείλω ένα τεράστιο ευχαριστώ στους συμμαθητές μου της Β΄ Γυμνασίου και Α΄ Λυκείου, που με στήριξαν σε κάθε βήμα, αγκάλιασαν με αγάπη την προσπάθειά μου και  συμμετείχαν μαζί μου στο video clip.

Βάσια Διακάτου, Middle Mountain Colllege News, 16-5-2024